Budoucnost lyžování a celoročních aktivit začíná tady

Rokytnici nad Jizerou, jedno z největších lyžařských center v Krkonoších, čekají velké změny. Již nyní nabízí Rokytná mnoho zážitků a spoustu možností pro volnočasové aktivity. A co víc, do budoucna se tu chystají zajímavé projekty, které posunou Rokytnou ještě dál.

První krok? Voda!

Jednou z nejnaléhavějších potřeb skiareálu je zásobování vodou pro zasněžování. Vedení skiareálu si uvědomuje, jak klíčový je tento zdroj, který v současnosti chybí. Aby bylo zajištěno dostatečné množství vody, v plánu je vybudování nového rezervoáru. Tento retenční rezervoár by neměl sloužit pouze pro zasněžování, ale kombinovat by měl i funkci veřejného koupaliště, což by rozšířilo možnosti využití i v letních měsících. Jakmile dojde ke změně územního plánu, začne se s výstavbou nádrže, jejíž kapacita by měla být až 30 tisíc metrů krychlových. S takovou zásobou vody lze garantovat plynulou lyžařskou sezónu alespoň 100 dní v roce.

Modernizace a rozšíření

Kromě zajištění vodního zdroje je v plánu modernizovat zasněžovací systém, výměna a modernizace vleků a přepravních zařízení, včetně vybudování zcela nových. Významným krokem bude propojení skiareálů Horní Domky a Studenov novou lanovkou, což přinese výrazné změny pro návštěvníky. Navíc je v plánu rekonstrukce Studenova a vymyšlení nových řešení pro hospodaření s vodou a parkování. Tyto změny nyní probíhají jako projektová příprava.

Budoucí vize

Vedení města vítá tyto nové investice do Rokytnice a věří, že přinesou pozitivní změny a přitáhnou další investice, které jsou plánovány na více než miliardu korun. Za několik let by mohla být tato lokalita ještě atraktivnějším místem než oblíbený Špindlerův Mlýn.

S těmito plány a vizí je jasné, že Rokytnici čeká světlá budoucnost a stane se ještě důležitějším místem na mapě nejen lyžařských středisek, ale i celoročních aktivit v České republice.